GEO 12 (VIDEO)

 

 

Spēles mērķis – pirmajam atbrīvoties no visām kārtīm.

Katram spēlētājam tiek iedalītas 12 kārtis.

Viena kārts tiek nolikta atklātā veidā, blakus kāršu kavai.

Spēlētājs, kuram ir tiesības iet, var apmainīt vienu no savām kārtīm pret atklāto vai no augšas paņemto aizklāto, pēc tam nomest vienu nevajadzīgo kārti (nolikt to augšā atklātu).

Atbrīvoties no kārtīm var pēc trim apvienošanās principiem:

1.  pēc «savienības» principa, kas sastāv minimums no divām kārtīm-valstīm;

2.  pēc vienādo potenciālu principa, ne mazāk kā no trim kārtīm-valstīm, bet obligāti visām kārtīm-valstīm jābūt no dažādiem kontinentiem;

3.  pēc principa pēc kārtas ejošu potenciālu kāršu-valstu no viena kontinenta – ne mazāk par trim kārtīm-valstīm.

Spēlētāja pienākumos ir paņemt atklātu vai aizklātu kārti no kavas, pēc tam izlikt apvienojumus (ja var un ja grib), pēc tam vienu nevajadzīgo kārti nolikt blakus kāršu kavai atklātā veidā.

Kad jau ir izlikti apvienojumi, tad tiem var pielikt klāt savas kārtis pēc tiem pašiem principiem …un var savākt no izliktajiem apvienojumiem kārtis savu apvienojumu izveidošanai, bet tikai neizjaucot saiknes un netaisot saiknes ar skaitu mazāku par trim. (Ja ņem kārti no atklāta apvienojuma, tad uzreiz jāizliek to ar savu apvienojumu.)

Ja sanāk apvienība no piecām kārtīm-valstīm no dažādiem kontinentiem viena potenciāla, tad to vajag apgriezt otrādi un atlikt «atkritumos».   (Tikai ja tādā apvienojumā nav speciālās kārts.)

Spēlētājs var paņemt apmaiņai atvērto kārti, kas atrodas blakus kavai, tikai pēc iepriekšējā spēlētāja.

Šajā spēlē visas speciālās kārtis vienkārši tiek pievienotas jebkurai apvienībai, neskatoties uz potenciālu.

APVIENOJOŠĀ 25 var kalpot par saistošo kārti-valsti, tāpat kā spēlēs GEO 2;3;4

Pēc tam, kad viens no spēlētājiem ir pilnībā atbrīvojies no kārtīm, tādā veidā ieņemot pirmo vietu, pārējie nosaka uz rokām atlikušo kāršu-valstu summāro potenciālu un tādā veidā sadala vietas. Jo mazāka summa, jo augstāka vieta.

Ja spēlētāju skaits ir neliels (līdz 4 cilv.), tad jaunu spēli var sākt, izmantojot pārpalikušo neizspēlēto kāršu kavu, no jauna izdalot pa 12 kārtīm visiem spēlētājiem.

 

<<Back