GEO 21

Šīs spēles mērķis ir savākt lielāko pēc summas punktu skaitu, bet nepārsniegt 21 punktu. Ja Jums rokās izrādīsies sabiedrotās kārtis-valstis un visu jūsu kāršu summārais potenciāls nepārsniedz 21, tad jūs uzvarat, neskatoties uz jūsu pretinieku summāro potenciālu. Izņemot, ja kādam no viņiem arī nav izrādījušās savienības, tad noteicošais ir sabiedroto kāršu skaits, bet vienādības gadījumā – sabiedroto kāršu summārais potenciāls, ja arī šeit vienādība, tad visu kāršu rokās summārais potenciāls.   
  Ja jums pirmā izkritīs speciālā kārts UnitedGEO200, tad jūs šo izspēli uzvarējāt bez jebkādām kārtīm!
  Ja tā ir uzkritusi, bet ne pirmā, tad tā skaitās kā nulle punktu.
  Ar visām speciālajām kārtīm var veidot savienības, bet kārtis ar negatīvu potenciālu tā arī skaitās kā mīnus 10 vai mīnus 15, vai mīnus 20, tas ir, tās pie potenciālu summēšanas vajag atņemt.
 
 Spēles sākumā vadošais spēlētājs tiek noteikts izlozes kārtībā.
 Vadošajam spēlētājam ir priekšrocība – vienādās situācijas ar pretinieku gadījumā viņš uzvar.
  Var iedot papildus priekšrocību vadošajam – ja viņš savāc 16 balles, tad viņš uzvar visus, izņemot, ja kādam no pretiniekiem nav 21 balle, nav sabiedroto kāršu, nav astoņu kāršu un vairāk.
 Ja izspēles laikā uzvar ne vadošais spēlētājs, tad par vadošo kļūst viņš.
 Kārtis tiek izdalītas pa vienai pēc kārtas pulksteņrādītāju virzienā. Vadošais sev ņem pēdējais.
 Pēc tam spēlētāji tajā pat kārtībā saka, vai viņiem vajadzīga vēl kārts.

  Ja spēlētājs savāc astoņas kārtis, kuru summārais potenciāls nepārsniedz 21, tad viņš uzvar visus. Izņemot, ja kāds vēl nav savācis astoņas vai vairāk kārtis, tad spēkā stājas visi augstāk minētie noteikumi.
   Ja ne vadošajiem spēlētājiem rodas vienādas situācijas, tad uzvar tas, kuram ir kārts ar vislielāko potenciālu, ja arī šeit vienādība, tad tādā gadījumā viņiem tiek izsniegta papildus kārts. Ja situācija atkal ir vienāda, tad tā tiek darīts tik ilgi, kamēr abi vienlaicīgi nepārsniegs 21. Pēc tam uzvarēs tas, kuram pirmajam parādīsies kārts ar vislielāko potenciālu (ārkārtīgi reti sastopams gadījums).

Šo spēli var spēlēt gan aizklātā, gan arī atvērtā veidā – uzreiz redzot kādas kārtis pienāk pretiniekam.
    Katra uzvara izspēlē dod vienu balli. Pēc visa kāršu komplekta izmantošanas tiek uzskaitītas balles un noteiktas vietas.

 

<<Back