GEO UP&DOWN (VIDEO)

 

 

Kaut arī šī spēle ir diezgan vienkārša, tā ir aizraujoša un tai ir neparedzami pavērsieni. Lai paaugstinātu izredzes uz uzvaru, ir nepieciešama noteikta stratēģija.

Spēlētāju mērķis ir  atbrīvoties no savām kārtīm.

Katram spēlētājam tiek iedalītas 6 kārtis, un vēl viena kārts tiek nolikta atklātā veidā blakus kāršu kavai.
Spēles gājienu uzsāk spēlētājs, kuram ir kārts ar vislielāko vērtību, iepriekšējās spēles uzvarētājs vai arī pēc citas vienošanās.
Spēlētājs var atbrīvoties no kārts, ja :  viņa kārts ir vienādā vērtībā ar atklāto kārti, tā ir par vienu pakāpi lielāka vai arī mazāka par atklāto kārti vai arī, ja viņam ir sabiedrotās valsts kārts.  .
Ja viņam ir kāda no šādām kārtīm, to var likt virsū atklātajai kārtij.
Ja spēlētājam nav tādas kārts, tad viņam ir jāņem augšējā kārts no kavas. Ja arī to nevar nolikt atklātajai kārtij virsū, tad spēlētājam ir jāatmet nost kāda no savām kārtīm aizklātā veidā.

Pēc tam gājiens pāriet pie nākamā spēlētāja pulksteņrādītāja kustības virzienā!
Ja spēlētājs ir paņēmis no kavas kārti, ko var uzlikt atklātajai kārtij virsū, viņš tagad var atmest arī kādu no savām kārtīm.
Pēc tam gājiens pāriet pie nākamā spēlētāja pulksteņrādītāja kustības virzienā.
Pirmais spēlētājs, kas ir atbrīvojies no visām savām kārtīm, ieņem  pirmo vietu, otrais – otro, un tā tālāk līdz pēdējām spēlētājam.

Visas speciālās kārtis ir universālas. Ja uzlikta speciālā kārts, nākamais spēlētājs var uzlikt tai virsū jebkuru no savām kārtīm.

* Ja spēlē piedalās vairāk par sešiem spēlētājiem, ieteicams  katram iedalīt piecas kārtis.
** Ja augšējā kārts ir ASV kārts (21), tai virsū drīkst likt kārti, kuras vērtība ir (1).

 

<<Back