GEOTeacher

Izglītojoša spēle.

 

 

 

Spēlējot dažādas spēles ar GEO2ОО kārtīm, Jūs apzināti vai neapzināti sākat pamanīt un atcerēties pamata un papildu informāciju, kas ir attēlota uz kārtīm. Tur ir gan karogi un valstis, gan valstu ģerboņi un kontinenti, kuros izvietotas šīs valstis, kā arī informācija par to, kādā kontinenta daļā atrodas konkrētā valsts. Protams, interesanti ir uzzināt, kā sauc valsts galvaspilsētu un kāds ir iedzīvotāju blīvums tajā vai citā valstī. Bet varbūt kāds arī varēs atcerēties valstu aizņemamo platību, salīdzinot vienu ar otru dažādu valstu teritorijas.

 

Mēs tāpat iesakām - kad Jūs spēlējat ģimenes lokā, pievērsiet savu bērnu uzmanību uz iepriekš minēto informāciju, jo šīs informācijas zināšana attīsta atmiņu un palielina ģeopolitisko redzesloku, un, iespējams, šīs zināšanas noderēs viņiem nākotnē.

 

Šī vienkāršā spēle ļauj ar azartu pārbaudīt savu ģeopolitisko redzesloku.  Spēlētājs ņem augšējo kārti no spēļu kāršu komplekta tā, lai neviens neredzētu informāciju, ko tā satur. Paziņo, kāda ir viņa valsts, un sāk uzdot klātesošajiem jautājumus, kas attiecas uz šo valsti iepriekš noteiktajā kārtībā.

 

Tiesības atbildēt pirmajam ir nākamajam spēlētājam pulksteņa rādītāja virzienā. Par katru pareizu atbildi spēlētāji ieraksta sev vienu punktu. Kad visi jautājumi ir uzdoti, kārti ņem nākamais spēlētājs pulksteņa rādītāja virzienā. Spēles beigās saskaita nopelnīto punktu skaitu, un tādā veidā tiek izkārtotas nopelnītās vietas.

 

   Jautājumu saraksts:

 

   - kādā kontinentā atrodas valsts?

 

   - kādā kontinenta daļā atrodas šī valsts?

 

   - valsts galvaspilsēta?

 

   - kā izskatās valsts karogs?

 

   - kā  izskatās valsts ģerbonis?

 

   - iedzīvotāju blīvums valstī?

 

   - valsts teritorijas platība?

 

   - ar kādām valstīm tā robežojas?

 

         *nevajag obligāti uzdot visus jautājumus šajā spēlē, var sākt ar vienkāršākajiem.

 

         **Var spēlētājus sadalīt pa pāriem vai komandām un atbildēt uz jautājumiem visai komandai kopā.

 

<<Back